ASPress - czasopisma pedagogiczne


ARCHIWUM WYDAŃ CYFROWYCH

Wydanie specjalne "Fizyki w Szkole"


Zamów

Wydania specjalne "Geografii w Szkole"

2011

2010

2009

2008


ZamówHistoria powstania  * Dane techniczne * Słynne rajdy * Rozwiązania konstrukcyjne
Pierwszy pojazd z napędem na obie osie skonstruowano w 1824 r. a więc ponad pól wieku wcześniej od samochódu.
Jednak dopiero wojskowi amerykańskiej armii jako pierwsi chcieli mieć pojazd, który pojedzie każdą drogą, pokona głębokie rowy  i wyposażony będzie we wciągarkę, tak by mógł poruszać się w każdym terenie.
Więcej


ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE


Samochody sportowe
Słynne modele  * Sportowe sukcesy * Historia marek * Rekordowe osiągi
Historia samochodów sportowych jest prawie tak stara jak same samochody. Pierwszy wyścig odbył się już w 1894 roku na trasie Paryż-Rouen. Co ciekawe - rywalizowały ze soba samochody o napędzie parowym, spalinowym i elektrycznym. Trasę 120 km najszybciej pokonał samochód o napędzie parowym, ale został zdyskwalifikowany za niedozwolone przeróbki.


Sztuka dziennikarska
Czym są media  * Jak pisać * Jak robić karierę * Jak nie zwariować
Dziś więcej ludzi pisze niż czyta.  
Takie możliwości stworzył Internet i telewizja komórkowa. Czy to oznacza koniec dziennikarstwa, czy jego nowa era? Czy to co dzisiaj obserwujemy w mediach – wpisy na portalach społecznościowych, blogi są dziennikarstwem czy tylko zabawą pasjonatów internetu?Baza danych
Władza * Pieniądze * Intrygi * Uczucia * Polityka
Dla współczesnego człowieka korporacja jest ważniejsza od rodziny. Korporacja daje awanse, władzę i pieniądze, ale żąda bezwzględnego podporządkowania, potem wysysa z ludzi energię a na końcu wypluwa człowieka na zewnątrz. A co się dzieje, kiedy człowiek nie chce podporzadkować się procedurom i normom korporacyjnym? Czy można pracować w korporacji i być normalnym człowiekiem? Czy jest życie poza korporacją?


Ebooki 


Więcej

Nowości

Wydawnictwo: Agencja AS

ISBN 978-83-62073-01-6

Format: PDF

Stron 160

Cena 18,45 zł (w tym VAT)


Zamów
Książka o podróżach, poznawaniu, odkrywaniu i podbijaniu świata, o pokonywaniu kolejnych horyzontów ludzkiego rozwoju. Ludzie wędrują od wieków, zawsze chcieli zobaczyć, co jest za kolejną rzeką, górą, morzem, za nowym horyzontem. Ta wędrówka pozwoliła najpierw poznać naszą planetę, a dziś już zaprowadziła człowieka poza granice Układu Słonecznego. Kim są ci, którzy zmieniają historię świata? Dlaczego Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę, a Mikołaj Kopernik „poruszył” Ziemię? I co z tego wynikło dla nich, dla nas, dla naszej cywilizacji? 
Era podboju i wędrówek trwa zmieniają się tylko ich formy - na imię im globalizacja.

 

Wydawnictwo: Agencja AS
Wydanie specjalne 
"Fizyki w Szkole" 1/2014
ISSN 0426-3383
Format PDF
Stron 26
Cena 10 zł
(w tym VAT)

Rozwiązywanie zadań z fizyki można uatrakcyjnić wykorzystując do tego celu gry i zabawy. Autorka, Małgorzata Rucińska-Wrzesińska, pokazuje, jak posługując się domino, grami planszowymi, grą karcianą, kwadratami magicznymi, kółkiem i krzyżykiem można zaciekawić uczniów fizyką i zwiększyć ich umiejętności rozwiązywania zadań. 
- Moje propozycje odnoszą się do nauczania fizyki na poziomie gimnazjum, chociaż z całą pewnością spodobałyby się i uczniom szkół ponadgimnazjalnych - twierdzi autorka.

 

 

Wydawnictwo: Agencja AS

ISBN 978-83-62073-04-7
Format: PDF

Stron 114

Cena 18,45 zł (w tym VAT)


Zamów
Zbiór 52 felietonów poświęconych współczesnej Polsce, Polakom, polityce, roli telewizji i mediów we współczesnym świecie, globalizacji i konsekwencji wynikającej z naszego otwarcia na świat.
Jest taka teoria, że co 40 tysięcy lat skorupa ziemska obraca się pod wpływem niezrównoważonego przyrostu ciężaru lodu na biegunie i te lądy, które są dzisiaj w strefie umiarkowanej, znajdą się w okolicy bieguna pokryte warstwą lodu, a biegun z lodem przemieści się w kierunku równika, topniejąc po drodze. Nie jest wykluczone, że jakieś klony i mutanty żyjące wówczas na planecie odkopią ten plik, zapisany w jakimś okruchu krzemu, i badać będą naszą historię