ASPress - czasopisma pedagogiczne


ARCHIWUM WYDAŃ CYFROWYCH
       
Język NiemieckiWydania z lat 2009-2016 dostepne są w wersji elektronicznej jako pliki PDF. Są one identyczne z wersjami drukowanymi. Jednakże nie zawierają materiałów, które były na płytach CD/DVD dołączanych do niektórych wydań drukowanych.
W wersji drukowanej dostepne jest tylko jedno wydanie - 3/2016.
Więcej


Zbiór 52 felietonów poświęconych współczesnej Polsce, Polakom, polityce, roli telewizji i mediów we współczesnym świecie, globalizacji i konsekwencji wynikającej z naszego otwarcia na świat.
Wydanie w postaci pliku PDF
Cena 10 zł.
Zamów


Książka o podróżach, poznawaniu, odkrywaniu i podbijaniu świata, o pokonywaniu kolejnych horyzontów ludzkiego rozwoju. Ludzie wędrują od wieków, zawsze chcieli zobaczyć, co jest za kolejną rzeką, górą, morzem, za nowym horyzontem. Ta wędrówka pozwoliła najpierw poznać naszą planetę, a dziś już zaprowadziła człowieka poza granice Układu Słonecznego. Kim są ci, którzy zmieniają historię świata? Dlaczego Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę, a Mikołaj Kopernik „poruszył” Ziemię?
Wydanie w postaci pliku PDF.
Cena 10 zł.
Zamów

Wydanie drukowaneHistoria powstania  * Dane techniczne * Słynne rajdy * Rozwiązania konstrukcyjne

Pierwszy pojazd z napędem na obie osie skonstruowano w 1824 r. a więc ponad pól wieku wcześniej od samochódu. Jednak dopiero wojskowi amerykańskiej armii jako pierwsi chcieli mieć pojazd, który pojedzie każdą drogą, pokona głębokie rowy  i wyposażony będzie we wciągarkę, tak by mógł poruszać się w każdym terenie.
Cena 10 zł.
Zamów

Wydania specjalne "Geografii w Szkole"

2011

2010

2009

2008


Cena kompletu wydań 50 zł
Cena jednego wydania 10 zł
ZamówNowość!


Więcej

Prawda, mity i kontrowersje

Wydanie specjalne Wiadomości Historyczne z WOS" - wersja elektroniczna - plik PDF, cena 10 zł (w tym 23 % VAT), format A4, objętość - 64 str.

 

Drodzy Czytelnicy!

Są wydarzenia, osoby, zjawiska, które nie poddają się jednoznacznej ocenie i wzbudzają kontrowersje mimo upływu czasu albo obrastają w mity. Kilkanaście takich przykładów znajdziecie w wydaniu specjalnym „Wiadomości Historycznych z WOS” – „Prawda, mity i kontrowersje”.

Ten wybór artykułów drukowanych na łamach czasopisma w latach 2013-2017 skierowany jest przede wszystkim do nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie, którzy nie są prenumeratorami „Wiadomości Historycznych z WOS”.
Mamy nadzieje, że ich lektura tego wydania przyczyni się do pogłębionej refleksji i zainspiruje do twórczej dyskusji na lekcjach każdego, kto po nie sięgnie.

 

Spis treści:

Obraz chrześcijan w powieści Quo vadis Henryka Sienkiewicza a źródła antyczne – Beata Bawej-Lisiecka

Rok 1497: polsko-krzyżackie braterstwo broni – Adam Szweda

Jasna Góra w świadomości historycznej Polaków – Andrzej J. Zakrzewski

Obraz Rejtan - Upadek Polski – Krzysztof Ciejka

Rabacja galicyjska – Ewa Danowska

System wartości w praktyce politycznej „grupy pułkowników” – Mateusz Hubner

Czy mógł powstać polski rząd obrony narodowej – Paweł Duber

Dylematy „granatowej” policji – Stanisław Zając

Wiera Gran - niewinna czy kolaborantka? – Barbara Kubis

Akcja/Operacja „Wisła" – Stanisław Zając 

Akcja/Operacja „Wisła” - polemiki


Wypełnij i wyślij formularz